چهارشنبه, 06 ارديبهشت 1402 ساعت 04:36

پرداخت صددرصد مطالبات پنبه‌کاران مطلب ویژه

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت صد درصدی مطالبات پنبه‌کاران با قیمت حمایتی خبر داد.
مجری طرح چغندر قند در وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارتخانه به دنبال این است که بر مبنای هزینه‎های تولید و نرخ سایر محصولاتی که قیمت تضمینی دارند، در سال جدید قیمت چغندرقند را متناسب با هزینه‌های تولید اصلاح کند.
رئیس سازمان چای کشور از خریداری 130 هزار تن برگ سبز چای خبر داد.
دوشنبه, 07 فروردين 1402 ساعت 03:31

قیمت تضمینی برگ سبز چای ابلاغ شد

نرخ جدید خرید تضمینی برگ سبز چای برای سال ۱۴۰۲ از سوی وزیر جهادکشاورزی ابلاغ شد که بر اساس آن قیمت هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک ۱۳ هزار و ۹۹۰ تومان و برگ سبز چای درجه دو ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.
مدیرکل دفتر میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی، از موجودی ۳۲۰ هزار تن سیب در سردخانه‌های عمده کشور تا ۱۵ اسفند ماه خبرداد و گفت: موجودی سیب‌ های سردخانه‌ها از رقم‌های ممتاز، درجه یک و درجه دو هستند.
رییس سازمان شیلات ایران از انجام برنامه‌ریزی جهت تولید سالانه ۱۶۰ تن میگو، ۵۰۰ هزار تُن انواع آبزیان از طریق پرورش در دریا و صید سالانه ۸۵۰ هزار تُن طی برنامه هفتم توسعه خبر داد.
مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی از تولید 8.8 میلیون تن میوه های گرمسیری در سال جاری در کشور خبر داد.
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از نهایی شدن تدوین سند راهبردی توسعه زنجیره ارزش زعفران خبر داد و گفت: امسال ارزش صادرات زعفران ایران ۵۵ درصد رشد یافت.
مجری طرح توسعه زنبورداری کشور اعلام کرد: براساس نتایج سرشماری زنبورستان‌ها در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۱۳۶ هزار تن عسل و ۳۷۵۷ تن سایر محصولات زنبور عسل شامل ژل رویال، بره موم، گرده گل، موم و زهر تولید شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارای روند افزایشی را نشان می‌دهد.
عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه اجرای الگوی کشت سبب افزایش ۴ برابری راندمان تولید پنبه شده است گفت: این اقدام کاهش ۶۰ درصدی مصرف آب را نیز در پی داشته است.
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از صدور ۱۵۷ فقره مجوز صادراتی کود شیمیایی به کشورهای هدف خبر داد و گفت: اکنون برنامه ای برای افزایش قیمت کودهای یارانه ای نداریم.
مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی کرد: امسال ۵.۶ میلیون تن مرکبات در کشور تولید شود که از این میزان، حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن آن پرتقال است.
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: تاکنون ۲٫۳ میلیون تن کود یارانه‌ای برای تولید محصولات اساسی و اجرای الگوی کشت در اختیار کشاورزان قرار گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.
مجری طرح گیاهان قندی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: در سال جاری بیش از ۶.۷ میلیون تن چغندرقند بهاره و پاییزه تولید و تحویل کارخانه‌ها شد.
مجری طرح پنبه کشور اعلام کرد: تاکنون حدود ۱۰۰ هزار هکتار از مزارع پنبه معادل ۸۸ درصد برداشت شده و پیش‌بینی رشد ۲۰ درصدی تولید این محصول قابل تحقق است.
رئیس سازمان چای کشور گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴۱ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به چایکاران و کارخانجات چای پرداخت شده است.
رییس اداره پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهاد کشاورزی گلستان از پایان فصل برداشت پنبه از مزارع این استان خبر داد و گفت که کشاورزان حدود ۳۳ هزار تن وش برداشت کردند که از این مقدار تاکنون ۳۱ هزار تن به ۹ واحد کارخانه پنبه‌پاک‌کنی تحویل داده شد.
سرپرست دفتر امور میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی گفت: با حدود 534 هزار هکتار باغات پسته و تولید سالیانه بیش از 300 هزار تن، جایگاه اول دنیا را در سطح و جایگاه دوم دنیا را در تولید پسته داریم.
مدیر کل دفتر امور میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: به منظور حمایت از صادرات کیوی، بحث تهاتر این محصول با واردات میوه ها گرمسیری (موز، انبه، آناناس و نارگیل) مورد در خواست و پیگیری بوده که در دست اقدام است.
رییس سازمان چای کشور گفت: تاکنون بالغ بر ۸۱۳ میلیارد تومان معادل حدود ۸۵ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است.
بانک کشاورزی در هشت ماه آغازین سال جاری بالغ بر ۵۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات باغداری پرداخت کرده که نسبت به همین مقطع در سال گذشته ۵۱ درصد رشد داشته است.
مدیرکل دفتر محصولات علوفه‌ای و جالیزی معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق گزارش‌های موجود در سال زراعی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ تولید ۳ میلیون و ۹ هزار و ۸۲۴ تن پیاز در سطح زیرکشت ۶۱ هزار و ۷۰۷ هکتار با عملکرد ۴۸٫۸ تن در هکتار پیش‌بینی می‌شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: ۴۲ هزار تن انواع آفت‌کش در انبارها و فروشگاه های شبکه توزیع برای برای محصولاتی که قرار است کشت شود یا در زمینه الگوی کشت و کشت قراردادی آماده توزیع و استفاده است.
سه شنبه, 01 آذر 1401 ساعت 02:30

صادرات کیوی مازندران به هند آغاز شد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: نخستین محموله صادرات کیوی این استان با دیپلماسی قوی دولت جهادی سیزدهم از امروز سه شنبه به کشور هند صادر شد.
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از اجرایی شدن اولین قرارداد کشت قراردادی گیاهان دارویی توسط اتحادیه ملی تعاونی‌های کشاورزی گیاهان دارویی ایران خبر داد.
قیمت طلای سفید (پنبه) در بازارهای جهانی کاهش یافته است، اما دولت سیزدهم برای حمایت از تولید و کشاورزان، قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم پنبه خام از کشاورز را ۲۸ هزار تومان تعیین کرد، در حالی که قیمت خرید این محصول در سال گذشته ۱۵ هزار و ۴۶۳ تومان بود که افزایش ۸۱ درصدی را نشان می‌دهد.
مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: خرید حمایتی میوه روغنی زیتون به قیمت حداکثر ۲۵ هزار تومان در هر کیلوگرم با توجه به میزان استحصال و کیفیت آن از این هفته در برخی استان‌های کشور آغاز شده است.
وزیر جهادکشاورزی گفت: افزایش سطح کشت گلخانه‌ای از ۲۵ هزار هکتار کنونی به ۱۰۰ هزار هکتار تا پایان سال آینده از اولویت‌های اساسی این وزارتخانه است.
شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: ایران با دارا بودن ظرفیت ذخیره‌سازی غلات به میزان بیش از ۲۱ میلیون تن، یکی از بزرگ‌ترین ذخایر نگهداری گندم خاورمیانه، به عنوان اصلی‌ترین زیرساخت‌ مؤثر در تأمین امنیت پایدار غذایی را در اختیار دارد.
رئیس سازمان چای کشور گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی که موجب دیررس شدن برگ سبز چای در باغات شده و به منظور حمایت از چایکاران برای برداشت باقی مانده محصول، با موافقت وزیر جهاد کشاورزی با درخواست سازمان چای کشور، مقرر شد خرید تضمینی برگ سبز چای تا روز 10 آبان سال 1401 تمدید شود.
چهارشنبه, 27 مهر 1401 ساعت 03:52

صادرات ۵.۵ تنی خاویار به ۳۳ کشور جهان

 معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه در حال حاضر صادرات پنج و نیم تن خاویار به ۳۳ کشور انجام می شود، گفت: درصدد ایجاد بازارهای جدید و بالا بردن تولید هستیم که امیدواریم در افق ۱۴۰۴ به دو برابر این میزان صادرات افزایش پیدا کند.
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، در برنامه تامین و تدارک نهاده های کشاورزی به ویژه کودهای یارانه ای، کیفیت خط قرمز این شرکت و وزارت جهاد کشاورزی است.
مدیرکل پنبه و گیاهان صنعتی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: امسال ۳۰۰ هزار تن وش پنبه و حدود ۱۰۰ هزار تن پنبه سفید در کل مناطق کشت این محصول در داخل ایران تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در محصولات باغی نسبت به سال قبل یک میلیون و 700 هزار تن افزایش تولید داشته ایم.
سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۲۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در ۵ ماهه امسال به سامانه‌های نوین آبیاری مجهز شده است.
مجری طرح پنبه پیش‌بینی کرد: حدود ۳۰۰ هزار تن وش پنبه در سالی جاری برداشت شود و این در حالی است که میزان برداشت در سال گذشته 250 هزار تن بوده و رشد 20 درصدی را نشان می‌دهد.
وزارت جهاد کشاورزی مطابق مصوبه شورای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی، قیمت خرید تضمینی چغندر قند بهاره و پاییزه و سیاست های حمایتی دولت در این زمینه را اعلام کرد.
رئیس بخش دانه‌های روغنی موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور به روند روبه رشد پژوهش‌ها، سطح زیرکشت و عملکرد هسته‌های بذری دانه‌های روغنی اشاره کرد و گفت: سطح زیرکشت دانه‌های روغنی نسبت به سال زراعی گذشته سه برابر شده است.
یکشنبه, 13 شهریور 1401 ساعت 04:47

وجود 23 هزار هکتار گلخانه فعال در ایران

بیش از ۹۰درصد از صادرات محصولات سبزی و صیفی کشور از محصولات گلخانه ای است
مجری طرح توسعه زنبورداری کشور گفت: ۱۴۵ میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون از طریق صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری به زنبورداران کشور پرداخت شده است.
چهارشنبه, 02 شهریور 1401 ساعت 09:43

افزایش ۵۵ درصدی حجم خرید تضمینی گندم

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: همزمان با آغاز هفته دولت، مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان دیگر بابت خرید تضمینی گندم به حساب گندمکاران سراسر کشور واریز شد و به این ترتیب، تاکنون میزان پرداختی به این عزیزان به بیش از ۶۶ هزار و ۵۱۱ میلیارد تومان رسیده است.
مجری طرح توسعه زنبورداری کشور اعلام کرد: صدور شناسنامه الکترونیکی کسب و کار برای زنبورداران کشور در آینده نزدیک آغاز می‌شود.
مدیر شرکت شهرکهای کشاورزی استان زنجان گفت: نخستین زنجیره عرضه آبزیان کشور به منظور حمایت جدیدتر از تولید انواع ماهیان سردآبی و گرم آبی و توسعه صادرات در این استان به زودی راه اندازی می‌شود.
مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: توسعه کشت گیاهان دارویی یکی از سیاستهای جدی این سازمان است چراکه گیاهان دارویی از جمله ظرفیت‌های مغفول کشور است که اگر مورد توجه بیشتری قرار بگیرد ارزش افزوده زیادی به دنبال خواهد داشت.
خرید تضمینی گندم از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به میزان خریدِ بازه زمانی مشابه سال گذشته، ۵۱ درصد رشد داشته است و با ادامه روند تحویل این محصول در استان‌های مختلف کشور، پیش‌بینی می‌شود این روند تا پایانِ فصلِ زراعی سال ۱۴۰۱ افزایش ‌یابد.
مدیرکل دفتر گلخانه، قارچ و گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از پیش‌بینی تولید ۱۸۵ هزار تن قارچ در کشور خبر داد و گفت: ایران با تولید ۱۸۰ هزار تن قارچ رتبه هفتم تولید این محصول در دنیا را به خود اختصاص داده است.
شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: خرید تضمینی دانه روغنی کلزا همزمان با فصل خرید گندم در کشور آغاز شده و از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار تن از این محصول از کشاورزان کلزاکار سراسر کشور خریداری شده است.
سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه هفتمین همایش ملی ماهیان خاویاری و نمایشگاه خاویار و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیست و هفتم تیرماه روز ملی خاویار است و نشست و نمایشگاه نیز درخصوص خاویار ایرانی داریم.
مدیرکل دفتر پیش آگاهی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: نزدیک به 3 میلیون 150 هزار هکتار با علف های هرز گندم در سال زراعی جاری مبارزه شده است.
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: میزان تولید گیاهان دارویی با افزایش ۴۰ هزار تنی در سال جاری به ۵۰۰ هزار تن برسد.
سرپرست معاونت صید و بنادر و ماهیگیری سازمان شیلات ایران، از صید ۹ هزار و ۷۱۴ تن انواع ماهیان استخوانی دریای خزر خبر داد.

بانک محصولات و خدمات

نزدیک ترین سمینار/نمایشگاه

نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری 98 (24 الی 27 دی ماه 1398)

تاریخ شروع: سه شنبه 98/10/24 تاریخ پایان: جمعه 98/10/27 محل برگزاری: نمایشگاه بین‌المللی تهرانآدرس: تهران، بزرگراه چمرانتلفن: 021-21912427 خانم رزاق زاده برگزار کننده : 021-21912427 خانم رزاق زاده وب سایت : http://www.iranagrishow.ir/teh/fa...

چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی ایران سبز تهران 98 (22 الی 24 فروردین ماه 1398)

تاریخ شروع: پنج شنبه 98/01/22 تاریخ پایان: شنبه 98/01/24 محل برگزاری: نمایشگاه بین‌المللی تهران آدرس: تهران، بزرگراه چمران وب سایت: khazareurasia.ir تلفن: 88741913-88760725-021 فکس: 88760725 -021 برگزار کننده : شرکت نمایشگاهی خزر اوراسیا 021-88741913-88760725 ، khazareurasia@gmail.com

ششمین دوره نمایشگاه روزهای سبز بندرعباس 97(15 الی 19 بهمن ماه 1397)

تاریخ شروع: دوشنبه 97/11/15 تاریخ پایان: جمعه 97/11/19 زمان بازدید: 17 الی 22 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی بندرعباس آدرس: بندرعباس- بلوارجمهوری -سه راه جهانبار- محل برگزاری نمایشگاه ها وب سایت: bie-bnd.com تلفن:...

چهاردهمین دوره نمایشگاه گل و گیاه، نهال و تجهیزات گلخانه ای شیراز 97 (1 الی 5 بهمن ماه 1397)

تاریخ شروع: دوشنبه 97/11/01 تاریخ پایان: جمعه 97/11/05 زمان بازدید: 16 الی 21 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی شیراز آدرس: شیراز، شــهرک گلسـتان، بلوار دهخــدا،شــــرکت نمایشــــگاه های بین المللی استان فـارس وب سایت: agropars.com تلفن:...

نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری (21 الی 24 دی ماه 97)

نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری 97 (21 الی 24 دی ماه 97)   محل برگزاری: محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران تاریخ شروع: جمعه...

«
»

جدیدترین آگهی ها

پربیننده ترین آگهی های اشخاص

پربیننده ترین آگهی های شرکت ها

آمار بازديد

كل بازديد ها 8545797

آماربانک محصولات و خدمات

There are 3644 listings, 322 categories and 8 owners in our website