بيشترين فايده تبليغاتي در بخش كشاورزي در اين سايت ... از هرجاي كشور ميتوانيد بسادگي فعاليت خود را در اين سايت درج نمائيد ... با عضويت در اين سايت از مزاياي آن بهره مند شويد ... محصولات و خدمات خود را در بخش كشاورزي از طريق اين سايت به دنيا معرفي نمائيد... تبليغات با شيوه هاي سنتي، هزينه بسيار و اثربخشي كم دارد.
صفحه اصلی آرشیو اخبار و دانستنی ها حذف 102 قلم آفت کش پرخطر از لیست سموم مجاز کشور

امكانات اعضا

لینکستان

 
حذف 102 قلم آفت کش پرخطر از لیست سموم مجاز کشور چاپ فرستادن به ایمیل

از بین 251 قلم آفتکش ثبت شده در کشور، 102 قلم که دارای بالاترین میزان خطر بودند، حذف شدند.


رییس سازمان حفظ نباتات کشور با اعلام این مطلب، افزود: آفات، بیماریها و علفهای هرز همواره در طول تاریخ به عنوان رقیبی سرسخت در عرصه کشاورزی محصولات تولیدی انسانها را مورد هجوم خود قرار داده و کوچکترین غفلت بشر از حضور آنها تا 100 درصد محصول را از بین برده است.

همایون دارابی افزود: کنترل عوامل زیان آور گیاهی در مراحل مختلف کاشت، داشت، برداشت و انبار باعث جلوگیری از وارد آمدن خسارت به محصولات کشاورزی و بطور متوسط 30 درصد افزایش محصول خواهد شد.

وی با اعلام 251 قلم آفتکش ثبت شده در کشور گفت: 9 درصد در گروه با خطر زیاد، 27 درصد در گروه خطر و 64 درصد در گروه خطر و کم خطر قرار دارند.

دارابی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت کاهش مصرف سموم شیمیایی در طی سالهای اخیر، تاکنون حدود 102 قلم آفتکش با خطر زیاد از فهرست سموم مجاز کشور ما حذف یا معلق شده است که 80 قلم حذف و 22 قلم در حالت معلق قرار دارد.

رییس سازمان حفظ نباتات کشور در ادامه گفت: 5/22 درصد از سموم حذف شده از سال 1384 تاکنون انجام شده است.

دارابی همچنین افزود: در راستای حذف سموم پرخطر، ورود، تولید و مصرف پنج قلم سم پرخطر آندوسولفان، سوین، آلاکلر، گوزایتون و آمیتراز طی یک برنامه زمانبندی شده حذف شد.

وی خاطرنشان کرد: با این اقدام سالانه از ورود حدود دو هزار و 700 تن سم پرخطر به کشور ممانعت به عمل آمد.

ثبت 40 قلم سم جدید کم خطر و کم مصرف

رییس سازمان حفظ نباتات کشور با اعلام اینکه طی سه سال اخیر 40 قلم سم جدید کم خطر و کم مصرف در جهان به ثبت رسیده است، افزود: به منظور استفاده از سموم کم خطر و کم مصرف در ترکیب سموم مصرفی کشور، در طی سه سال اخیر با بررسی سموم مصرفی سایر کشورهای جهان، 40 قلم سم جدید کم خطر و کم مصرف (LOW DOSE) ثبت شده است.

دارابی گفت: با توجه به مصرف بیش از حد سموم در گلخانه های کشور، از سال 1387 معرفی سموم کم خطر و کم مصرف تخصصی و سازگار با دشمنان طبیعی آفات گلخانه های کشور در دستور کار سازمان حفظ نباتات قرار گرفته است.

 

منبع: خبرگزاری کشاورزی ایران

 
تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات