آرشیو اخبار

دوشنبه, 21 فروردين 1396 ساعت 14:11

آغاز کشت پنبه در کشور/ ۱۰۰ هزار هکتار بذر و کود پنبه آماده تحویل به کشاورزان

کشت پنبه به‌طور رسمی در استان‌های شمالی آغاز و بذر و کودهای مورد نیاز کشاورزان بر اساس حواله‌های صادرشده، در حال توزیع است.

مدیرعامل صندوق پنبه کشور با اعلام این خبر گفت: نخستین کشت پنبه کشور در مناطق شمالی استان گلستان آغاز شده و با افزایش دما در سایر استان‌های پنبه‌خیز ادامه خواهد یافت.
محمدحسین کاویانی با بیان اینکه ۱۰۰ هزار هکتار بذر و کود پنبه برای کشت امسال تأمین و آماده تحویل به کشاورزان شده است، افزود: توزیع این نهادها از ۱۵ فروردین به کشاورزانی که حواله دریافت کرده‌اند، آغاز شده و تا زمانی که کشاورزان متقاضی دریافت بذر و کود باشند ادامه می‌یابد.
وی پیش‌بینی میزان سطح زیر کشت پنبه در سال جاری را ۸۰ تا ۹۰ هزار هکتار عنوان کرد و ادامه داد: میزان نهاده‌ها بیش از سطح زیر کشت در نظر گرفته شده است تا در صورت دوباره‌کاری دچار کمبود و مشکل در کاشت نشویم.
کاویانی با تأکید بر افزایش کیفیت بذور پنبه در سال جاری، بیان کرد: بخشی از بذور مورد نیاز کشت پنبه سال جاری در مرکز تحقیقات پنبه کشور و بخش دیگر آن از طریق واردات از کشورهای ترکیه و یونان تأمین شده است.
وی یادآور شد: مطالعات درباره بذر پنبه مناسب هر منطقه از کشور انجام شده است و بر همین اساس بذور وارداتی در استان‌های خراسان جنوبی، فارس و اردبیل و بذور مرکز تحقیقات پنبه کشور برای سایر استان‌ها در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل صندوق پنبه کشور با اشاره به اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش تولید پنبه در کشور، تأکید کرد: با توجه به تأمین نهاده‌های باکیفیت، توزیع به موقع این نهاده‌ها و توسعه استفاده از ماشین‌آلات و مکانیزاسیون کشت، پیش‌بینی می‌شود امسال تولید پنبه در کشور ۲۰ درصد رشد داشته باشد.
به گفته کاویانی، اگر اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی همچون خشکسالی، سیل، طغیان آفات و تغییرات ناگهانی دما رخ ندهد حداقل تولید در سال جاری بیش از ۱۷۵ هزار تن وش پنبه و ۵۴ هزار تن پنبه تصویه شده خواهد بود.
وی در پایان به کشاورزان توصیه کرد که در تعیین زمان مناسب کشت از مشاوره کارشناسان کشاورزی استفاده کنند تا دچار دوباره‌کاری و هدررفت نهاده‌ها و افزایش هزینه نشوند، همچنین در تمام مراحل از کشت تا برداشت از ماشین‌آلات مناسب و مکانیزاسیون استفاده کنند و روش‌های آبیاری نوین را برای کاهش مصرف آب به‌کار گیرند.
منبع:ایانا

بازدید 204 بار

بانک محصولات و خدمات

نزدیک ترین سمینار/نمایشگاه

پنجمین همایش بزرگ فرصت های تجاری در حوزه صنایع غذایی (15 الی 19 بهمن ماه 96)

پنجمین همایش بزرگ فرصت های تجاری در حوزه صنایع غذاییهمزمان با برگزاری نمایشگاه غذایی پرادکسپو روسیه   تاریخ برگزاری: 96/11/15 لغایت 96/11/19تلفن تماس: 09196768933 و  09120981985پست الکترونیکی: iranfair1396@gmail.com

دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری - تهران (5 الی 8 اسفندماه 96)

دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری     تاریخ برگزاری: 96/12/05 لغایت 96/12/08 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تهران مجری: شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی - تلفن:...

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی ( ماشین آلات ، نهادها و مکانیزاسیون )- مشهد (3 الی 6 اسفندماه 96)

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی ( ماشین آلات ، نهادها و مکانیزاسیون )   تاریخ برگزاری: 96/12/03 لغایت 96/12/06 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی مشهد مجری برگزاری: شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی  

هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست- تهران (2 الی 5 اسفندماه 96)

هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست   تاریخ برگزاری: 96/12/02 لغایت 96/12/05 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تهران

نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و گیاهان دارویی- بوشهر (1 الی 4 اسفندماه 96)

نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و گیاهان دارویی   تاریخ برگزاری: 96/12/01 لغایت 96/12/04 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی بوشهر  

«
»

جدیدترین آگهی ها

پربیننده ترین آگهی های اشخاص

پربیننده ترین آگهی های شرکت ها

آمار بازديد

كل بازديد ها 7995561

آماربانک محصولات و خدمات

تعداد 3646 آگهی و 322 مجموعه در بانک محصولات و خدمات وجود دارد.
Our website is protected by DMC Firewall!